Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
II Posiedzenie Rady Decyzji
#1
Rząd Republiki Ludowej Szczęścia ogłasza, że II Posiedzenie Rady Decyzji odbędzie się dnia 12.08.2023
Odpowiedz
#2
Jako nadzorca Rady Decyzji rozpoczynam II jej posiedzenie. Ustawami, nad którymi będziemy głosować w trakcie tego posiedzenia, są zgodnie z następującą kolejnością:



1- Ustawa o uzyskaniu obywatelstwa RLS


2- Ustawa o podziale administracyjnym RLS


3- Ustawa o odznaczeniach Republiki Ludowej Szczęścia


4- Ustawa o państwowych gospodarstwach rolnych RLS


Przypominam również, że głosować można za, przeciw, lub wstrzymać się od głosu.
Odpowiedz
#3
Czy możemy zatem przejść do głosowania nad pierwszą ustawą?
Odpowiedz
#4
Tak, myślę że możemy przejść do dalszej kontynuacji II Posiedzenia Rady Decyzji.
Odpowiedz
#5
W porządku. Przechodzimy zatem do głosowania nad pierwszą ustawą dotyczącą uzyskania obywatelstwa Republiki Ludowej Szczęścia.
Ustawa:



@page { size: 21cm 29.7cm; margin: 2cm } p { line-height: 115%; margin-bottom: 0.25cm; background: transparent }
   
USTAWA O UZYSKIWANIU OBYWATELSTWA REPUBLIKI LUDOWEJ SZCZĘŚCIA





WARUNKI UZYSKANIA OBYWATELSTWA RLS



1- Osoba starająca się o obywatelstwo RLS powinna spełniać następujące wymagania:
*bycie aktywnym w życiu RLS przez co najmniej ostatnie 4 dni pod rząd,
*chęć współpracy z siłami rozwijającymi kraj, oraz chęć rozwoju RLS,
*zapoznanie się z konstytucją,
*obywatelstwo mogą otrzymać tylko osoby, nie zagrażające interesom państwa

ZŁOŻENIE WNIOSKU O OBYWATELSTWO



2- prośbę o obywatelstwo należy zgłosić w formie pisemnej do prezydenta lub premiera Republiki Ludowej Szczęścia,
*prezydent lub premier mają prawo odrzucić wniosek nie podając powodu jego odrzucenia,



3- po zapoznaniu się z konstytucją RLS należy złożyć przysięgę o następującej treści:
"Ja, (imię i nazwisko składającego przysięgę), przysięgam, że będę działał zgodnie z konstytucją, oraz przestrzegał prawa panującego w Republice Ludowej Szczęścia",
* przysięgę składa się publicznie,
*za złamanie przysięgi obowiązują następujące kary: pouczenie, odebranie obywatelstwa do czasu ponownego złożenia wniosku, odebranie obywatelstwa na stałe bez możliwości jego późniejszego odzyskania.
Odpowiedz
#6
Czy możemy przejść do głosowania?
Odpowiedz
#7
Chociaż w sumie proponowałbym zamienić pdpkt. 1 pkt. 1, na następujący


"Bycie aktywnym w życiu RLS"



Należy wziąć pod uwagę, że nie zawsze wymaganie postawione w podpunkcie jest możliwe do spełnienia.
Odpowiedz
#8
Ja jedynie proponowałbym zmienić ppdkt. 4 pkt. 1 z "obywatelstwo mogą otrzymać tylko osoby, nie zagrażające interesom państwa" na "nie stanowić zagrożenia dla interesów państwa".

Oraz nie wiem, czy bym nie wprowadził przysięgi bardziej w tym kierunku:
"Ja, (imię i nazwisko składającego przysięgę), uroczyście przysięgam, wiernie służyć narodowi socjalistycznemu, sumiennie wypełniać swoje obowiązki względem narodu oraz ludzi pracy, budować i umacniać socjalizm, a przy tym wspierać swoją pracą ojczyznę. Ślubuję również, bronić jej interesów i chronić ją, pod każdym możliwym względem, od wszelkich wrogów ludu i wyzyskiwaczy, chcących wzbogacić się kosztem ludzi pracy. Przysięgam również, pilnie przestrzegać prawa panującego w Republice Ludowej Szczęścia."
I dodać do tego jeszcze taki podpunkt lub po średniku, że osoby bardziej religijne mają prawo dopowiedzieć "Tak mi dopomóż Bóg".

Ale z tą przysięgą, to taka luźna propozycja, bo nie musimy jej wstawiać (choć można, pomimo mowy o socjalizmie).
Odpowiedz
#9
W porządku. Wersja finalna zatem wyglądałaby następująco:

@page { size: 21cm 29.7cm; margin: 2cm } p { line-height: 115%; margin-bottom: 0.25cm; background: transparent }
   
USTAWA O UZYSKIWANIU OBYWATELSTWA REPUBLIKI LUDOWEJ SZCZĘŚCIA





WARUNKI UZYSKANIA OBYWATELSTWA RLS



1- Osoba starająca się o obywatelstwo RLS powinna spełniać następujące wymagania:
*bycie aktywnym w życiu RLS
*chęć współpracy z siłami rozwijającymi kraj, oraz chęć rozwoju RLS,
*zapoznanie się z konstytucją,
*obywatelstwo mogą otrzymać tylko osoby, nie zagrażające interesom państwa

ZŁOŻENIE WNIOSKU O OBYWATELSTWO



2- prośbę o obywatelstwo należy zgłosić w formie pisemnej do prezydenta lub premiera Republiki Ludowej Szczęścia,
*prezydent lub premier mają prawo odrzucić wniosek nie podając powodu jego odrzucenia,



3- po zapoznaniu się z konstytucją RLS należy złożyć przysięgę o następującej treści:
"Ja, (imię i nazwisko składającego przysięgę), uroczyście przysięgam, wiernie służyć narodowi socjalistycznemu, sumiennie wypełniać swoje obowiązki względem narodu oraz ludzi pracy, budować i umacniać socjalizm, a przy tym wspierać swoją pracą ojczyznę. Ślubuję również, bronić jej interesów i chronić ją, pod każdym możliwym względem, od wszelkich wrogów ludu i wyzyskiwaczy, chcących wzbogacić się kosztem ludzi pracy. Przysięgam również, pilnie przestrzegać prawa panującego w Republice Ludowej Szczęścia. "
*osoby bardziej religijne mają prawo dopowiedzieć ‘’Tak mi dopomóż bóg”,
* przysięgę składa się publicznie,
*za złamanie przysięgi obowiązują następujące kary: pouczenie, odebranie obywatelstwa do czasu ponownego złożenia wniosku, odebranie obywatelstwa na stałe bez możliwości jego późniejszego odzyskania,
Odpowiedz
#10
Czy teraz możemy głosować?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości