Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Opis I Wojny Domowej Ardemii
#5
Rozwój wydarzeń marynarki

Początkowo jedynym portem wojskowym, był Walfork. Więc nie mieli z kim konkurować, natomiast w ich posiadaniu były głównie fregaty zarówno drewniane, jak i pancerne oraz wiele mniejszych jednostek zarówno żaglowych, jak i parowych ale wszystkie mniejsze jednostki morskie były drewniane. Ogółem wyglądało to tak:
-Kilkadziesiąt kuterów żaglowych i parowych(drewniane)
-Kilkanaście korwet żaglowych i parowych(drewniane)
-1 fregata drewniana żaglowa(już w sumie przestarzała)
-8 fregat drewnianych parowych
-3 fregaty pancerne parowe
-2 okręty podwodne uzbrojone w minę wytykową
-2 okręty podwodne uzbrojone w torpedy

Ponadto jeszcze tuż przed wybuchem marynarze Walforku mieli powoli tworzyć pierwsze mniejsze okręty pancerne, a mniejsze drewniane okręty żaglowe miały być powoli wycofywane. W 1876 powstało nowe miasto Tardon, gdzie miał powstać nowy port wojskowy. Port wojskowy udało już się zbudować w zaledwie rok później, jednak pierwsze wybudowane na niego okręty to były drewniane korwety o napędzie parowym, więc Marynarka Tardońska z porównaniem z marynarką Walforcką, to miała bardzo małą i przestarzałą flotę. A tak w końcu 1877 roku przedstawiała się flota Tardonu:
-6 drewnianych korwet parowych
-1 drewniana fregata parowa

W latach 1877-1878 działania marynarek obu stron, ograniczały się tylko do patrolowania pobliskich wód niedaleko portu. Żadna z marynarek nie wykazywała większej aktywności w tym czasie, jedynie marynarka Walforku wysłała 4 drewniane fregaty parowe i 1 okręt podwodny uzbrojony w minę wytykową w rejon patrolowania Nowerdamu, ale nic poza tym.

Tak wyglądały działania marynarek w latach 1875-1878.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Opis I Wojny Domowej Ardemii - przez Leszek Roskohard-Pawłowicz - 15-10-2019, 14:20

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości