Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
V Kongres II Międzynarodówki Mikronacyjnej
#4
Cytat:Towarzysze!

Jestem niezmiernie zadowolony, iż możemy rozpocząć V Kongres II Międzynarodówki Mikronacyjnej. Z pewnością nasza współpraca i dzisiejsze spotkanie partii socjalistycznych może umocnić bardziej naszą przyjaźń. Jednakże nie wiem jak Towarzysze, ale na tutejszym Kongresie chciałbym poruszyć kwestię zwiększenia współpracy i albo poszerzenia kompetencji Międzynarodówki, albo powołania między naszymi narodami organizacji, która byłaby podobna do Unii Nordackiej, jednakże zrzeszałaby państwa o charakterze socjalistycznym i komunistycznym.
Ze względu na charakter naszych narodów, uważam że zbędne byłyby płatności walutowe i wszelkie traktaty osobne, skoro można by powołać organizację, która normowałaby handel wymienny między naszymi krajami oraz zwiększałaby współprace na osi nauki, technologii oraz militarności. Moglibyśmy przykładowo zmniejszyć biurokrację, a handel mógłby się stać bardziej swobodny (Opierałoby się to dla przykładu na zasadzie, iż jedno państwo wysłałoby drogą prywatną lub publiczną notę dyplomatyczną, w której informuje o potrzebie towarów, a państwo należące do takowej organizacji może od razu wysłać te towary, pomijając potrzebę podpisywania dokumentów, gdyż mógłby powstać jeden normujący cały handel, albo organ nadzorczy handlu w takowej organizacji). Ponadto organizacje takie jak Czesnoradzka Agencja Kosmiczna, czy Instytut Badań Chemii Organicznej i Nieorganicznej nie musiałby tylko pracować w imieniu Republiki Socjalistycznej, a także mogłyby w porozumieniu z Ludową Republiką Magnifikatu pracować dla dobra naszych narodów. Z kolei jeśli chodzi o wojsko, to jak któryś z państw wspólnoty byłby w zagrożeniu lub potrzebie, to państwa wspólnotowe mogłyby taki kraj wewsprzeć.
Oczywiście to są kilka z wielu przykładów, które moglibyśmy ustalić w powołaniu takowej organizacji, albo po prostu zwiększeniu kompetencji samej Międzynarodówki i utworzeniu z niej organizacji na podobny wzór do UN (oczywiście nie jeden do jednego).
Jeżeli mielibyśmy powołać to jako osobną organizację, to wtedy mógłbym sporządzić flagę itd., a nazwę możemy też ustalić. Przykładowo mogę wstępnie (oczywiście w razie czego) zaproponować: Wpólnota Państw Robotniczych, w skrócie WPR.
Fakt, że nie znam jeszcze opinii Towarzyszy i może to trochę wygląda, jakbym się rozpędził, ale to taka tylko propozycja i tak wstępnie zaproponowałem. A propozycje motywuję tym, że państw należących do ruchu socjalistycznego, w mikroświecie przynajmniej, jest dość niewiele.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: V Kongres II Międzynarodówki Mikronacyjnej - przez Robert Drenin - 24-10-2022, 21:18

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości